Program do faktur dla jednoosobowej firmy

Program do faktur dla jednoosobowej firmy

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego czy zarządza dużą korporacją, czy małą firmą, jest zobowiązany do wystawiania faktur. O ile w tej pierwszej przeważnie zajmuje się tym sztab ekspertów, to w małej i startującej, właściciele często decyduje się samodzielnie wystawiać faktury.

Odpowiednią pomoc zapewnia program do faktur. Co oferuje? Przeczytaj!

Jak wygląda praca w jednoosobowej firmie?

W jednoosobowej firmie odpowiedzialność za wszystkie zadania spoczywa na barkach jednej osoby. Sprzedaż, relacje z klientem, rozrachunki czy fakturowanie. Nawet jeżeli część zadań przekazuje się na zewnątrz (outsourcing), to za kontakt, kontrolę i ustalenie warunków usług wciąż odpowiada przedsiębiorca.

Duża ilość pracy idzie w parze z potrzebą oszczędzania. Zwłaszcza kiedy biznes dopiero co wystartował i wymaga kapitału na rozruch (np. zakup komputera, drukarek itp.).

Biorąc pod uwagę powyższe, skuteczny program do faktur dla jednoosobowej firmy powinien przede wszystkim skracać czas codziennych zadań związanych z fakturowaniem i wyróżniać się przystępną ceną.

Co powinien posiadać program do faktur dla jednoosobowej działalności?

Po pierwsze liczy się intuicyjna obsługa i możliwość tworzenia faktur w kilku krokach. Istotną rolę odgrywa tu czytelny interfejs, który chroni użytkownika przed zaginięciem w morzu przycisków i opcji. Po drugie pełna zgodność z przepisami pozwalająca wystawiać faktury bez obaw o pomyłkę.

Kolejna sprawa… automatyzacja! Automatyczny przebieg powtarzalnych i rutynowych operacji również przekłada się na cenny dla wszystkich biznesów czas. Ten z kolei można przeznaczyć na działania strategiczne, np. budowanie relacji z klientami.

Last but not least  – mobilność. W końcu wielu przedsiębiorców sporo podróżuje, co nie zwalnia ich z konieczności pilnowania biznesu. Dlatego warto upewnić się, że wybrany program do faktur oferuje możliwość pracy na urządzeniach mobilnych.

Streamsoft Firmino – skuteczny program do faktur dla mikrofirm

Polecanym programem do faktur dla jednoosobowych firm jest Streamsoft Firmino. Narzędzie spełnia ww. wymagania i ma przystępną cenę (płacisz tylko za funkcje, z których korzystasz).  

Wszystkie rodzaje faktur w jednym miejscu

Niezależnie od tego, jaką fakturę zamierzasz wystawić, Streamsoft Firmino Ci w tym pomoże. Program generuje wszystkie rodzaje faktur. Od tych najbardziej popularnych, np. sprzedażowa, po proformę czy fakturę VAT marżę. Wszystkie utworzysz z poziomu jednego narzędzia (w zakładce sprzedaż), w taki sam sposób i w kilka chwil.

Prosta i intuicyjna obsługa faktur

Generowanie faktur przebiega intuicyjnie i sprowadza się do kilku kliknięć. Użytkownik wskazuje pozycję towaru, kontrahenta oraz określa kwotę i warunki rozliczenia (sposób płatności i data). Resztą zajmuje się program. W podobny sposób przebiega wprowadzanie do bazy klientów. Wystarczy podać numer NIP, aby program automatycznie pobrał z bazy GUS wszystkie aktualne dane.

Sprawnie przebiega też tworzenie faktur w walutach obcych. W tym celu program przelicza kwotę wg aktualnego kursu NBP, zdejmując z przedsiębiorcy konieczność żmudnych obliczeń.

Poza tym każdą fakturę można personalizować, dobierając odpowiedni kolor czy szablon. A następnie wstawić podpis i logo. Efekt? Dokument w pełni zgodny ze stylem wizualnym firmy, wystawiony w kilka chwil.

Automatyczna wysyłka faktur cyklicznych

Utworzone faktury program może wysyłać w ustalonym czasie bezpośrednio na adres kontrahenta. Automatyzacja jest szczególnie przydatna przy fakturach cyklicznych wystawianych co miesiąc. Użytkownik zyskuje dzięki temu więcej czasu, który może przeznaczyć, np. na spotkania biznesowe czy budowanie strategii itd.  

Warto podkreślić, że program pozwala załączyć do każdej faktury dodatkowe pliki – umowy, cenniki, instrukcje itp. Dzięki temu użytkownik może wysłać komplet wszystkich potrzebnych informacji w jednym mailu.

Statusy płatności za faktury

Nic tak nie przyspiesza pracy, jak dobra organizacja informacji i porządek w dokumentach. Dzięki Streamsoft Firmino pogrupujesz swoje faktury, używając specjalnych statusów w formie czytelnych ikon. Każda komunikuje, czy faktura została wystawiona, zapłacona czy anulowana.

Pełna zgodność z przepisami

Aktualizacje programu dają gwarancję, że każda faktura wystawiana jest wg obowiązujących przepisów. Bez konieczności konsultacji z księgowym czy wertowania i analizowania szczegółowych regulaminów. Prosto, szybko i co ważne – bez pomyłek. 

Dostęp do faktur z każdego miejsca

Właściciele jednoosobowych działalności docenią mobilność, głównie dlatego, że umożliwia im to pełną kontrolę nad finansami firmy w czasie podróży.

Streamsoft Firmino działa zarówno na komputerach, jak i smartfonach oraz tabletach (IOS, Android). Zapewnia to szybki dostęp do faktur o każdej porze (24/7) i niezależnie od lokalizacji: w biurze, w trasie czy bezpośrednio u klienta.

Testuj bezpłatnie przez 30 dni!

Każde rozwiązanie warto sprawdzić przed zakupem. Dlatego Streamsoft Firmino możesz testować bezpłatnie przez 30 dni. W tym czasie w praktyce poznasz korzyści, płynące z zastosowania programu do faktur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + trzynaście =