TESTOWANIE WIELOJĘZYCZNYCH STRON WWW

TESTOWANIE WIELOJĘZYCZNYCH STRON WWW

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zakłada własne strony internetowe, aby dotrzeć do swoich klientów na całym świecie. Jednym z kluczowych elementów, który wpływa na skuteczność takiej strony, jest jej wielojęzyczność. Jednakże wykonanie tłumaczenia strony internetowej nie jest łatwym zadaniem i wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Tłumaczenie i testowanie stron www

Tłumaczenie stron internetowych obejmuje nie tylko warstwę treści, ale również działania, których celem jest dostosowanie oferty firmy do warunków kulturowych danego rejonu oraz uzyskanie wysokich wyników wyszukiwania danej strony za pomocą słów kluczowych.  Dzięki temu witryna staje się czytelna dla odbiorców spoza Polski.

Kluczowym krokiem w procesie tłumaczenia i lokalizacji każdej witryny jest jej testowanie. Powodów, dla których po tłumaczeniu należy wykonywać testy, jest wiele, np.:

  • różnice w długości tekstu między poszczególnymi językami,
  • aspekty prawne,
  • nowe zasady wysyłki produktów,
  • ocena użyteczności aplikacji na nowym rynku.

Testowanie pomaga w prawidłowym działaniu, zapewnia wysokiej jakości rozwiązania i pozwala na przewidzenie i zapobieganie wielu problemom. Pozwala również zaoszczędzić dodatkowe, nieprzewidywalne koszty.

TESTOWANIE FUNKCJONALNE STRON INTERNETOWYCH

Testowanie funkcjonalne to jeden z 4 tradycyjnych typów testów, który ma za zadanie ocenić, czy strona www spełnia wymagania funkcjonalne.

W celu przeprowadzenia takich testów, testerzy oprogramowania działają na zasadzie czarnej skrzynki, co oznacza, że nie mają wiedzy na temat wewnętrznej struktury aplikacji poddawanej testom. Ich zadaniem jest sprawdzić, czy program spełnia oczekiwania biznesowe i jednocześnie zapewnić użytkownikowi wysoką funkcjonalność. Podczas procesu testowania oprogramowania nie można zapominać o wersjach mobilnych naszego produktu. Testerzy używają specjalistycznych narzędzi do testowania lub korzystają z mobilnych wersji stron internetowych, aby przetestować tę funkcjonalność.

 CO DALEJ PO TESTOWANIU?

Zakończenie testów stron www nie musi oznaczać zakończenia zadania ani zadowolenia użytkownika z produktu. W wyniku tych testów generowany jest raport opisujący napotkane błędy. Uzyskanie funkcjonalnej i wolnej od błędów strony internetowej wymaga wprowadzenia niezbędnych poprawek. Dlatego jakość oprogramowania i wydajność strony nie zależą wyłącznie od pracy testera. Równie ważne jest to, czy zespół programistów stanie na wysokości zadania i wdroży poszczególne poprawki. Nawet ostateczna wersja strony wymaga weryfikacji pod kątem wprowadzonych zmian, zgodności z testami i wymaganiami użytkownika. A już opublikowane strony internetowe także powinny być udoskonalane poprzez nowe wersje. W świecie szybko zmieniających się wymagań przygotowanie ostatecznej wersji jest praktycznie niemożliwe. Zachowania i opinie użytkowników muszą być stale brane pod uwagę, wprowadzając poprawki i monitorując aktualne trendy.

ILE TO KOSZTUJE?

To zależy od tego, ilu testerów zaangażujemy, ile czasu przeznaczymy na testy i jaki zakres testów wykonujemy. Nie warto jednak oszczędzać na testach. Poprawki wprowadzane na gotowej i udostępnionej użytkownikom stronie to dużo wyższy koszt, także wizerunkowy, i po prostu kłopot.

W Skrivanku testowanie stron internetowych może być częścią bardziej złożonych projektów lub samodzielną usługą. Przeprowadzamy testy funkcjonalne zarówno serwisów internetowych, jak i nowo tworzonych wersji językowych, niezależnie od używanego języka programowania. Stawki za testowanie stron internetowych zależą od ich rozmiaru, języka programowania, specyfikacji, złożoności produktu i wymagań testowych. Skontaktuj się z nami, aby omówić wymagania dotyczące testowania oprogramowania lub witryny, zakres testów i otrzymać bezpłatną wycenę. Nasi testerzy służą pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dziewięć =