Telefony z rysikiem – urządzenia ułatwiające precyzyjną pracę

Telefony z rysikiem – urządzenia ułatwiające precyzyjną pracę

Telefony z rysikiem mogą przydać się podczas wykonywania zadań wymagających od Ciebie wykazania się precyzją – zapewniają wyjątkową kontrolę nad ekranem. Dowiedz się więcej na ich temat i sprawdź ciekawe oraz praktyczne sposoby na ich wykorzystanie. Niektóre z przedstawionych pomysłów mogą stać się dla Ciebie inspiracją!

Smartfony z rysikiem – zalety korzystania

Telefony z rysikiem są przydatne przede wszystkim dla osób pracujących w branżach kreatywnych – mogą otwierać nowe możliwości wyrażania siebie. Artyści mogą mieć je zawsze pod ręką; oznacza to, że ich urządzenia mogą być użyte od razu po wymyśleniu ciekawego projektu, a nawet… niespodziewanym znalezieniu weny do tworzenia.

Na ich obecności mogą skorzystać również osoby zaliczające się do pracowników biurowych. Smartfony z rysikiem prawdopodobnie ułatwią im:

 • tworzenie notatek podczas wideorozmów;
 • nawigację w terenie (podczas delegacji służbowych);
 • szybkie, ale nadal staranne edytowanie dokumentów tekstowych lub graficznych.

Studenci natomiast docenią ich kompaktowe rozmiary. Plecak z zeszytem i książkami będą mogli zastąpić urządzeniem mieszczącym się w kieszeni spodni; będą w stanie przekształcać wygodnie rękopisy na teksty cyfrowe, a następnie wymieniać się nimi z innymi uczniami – wspólne przygotowywanie materiałów do nauki przed sesją egzaminacyjną może stać się wówczas naprawdę szybkie.

Do której grupy zaliczasz się Ty? Niezależnie od udzielonej odpowiedzi, musisz wiedzieć o jednym: podczas korzystania z własnego telefonu z rysikiem, ograniczać będzie Cię jedynie własna wyobraźnia. Sam ustalisz indywidualne zalety korzystania z urządzenia, a potem… może nawet podzielisz się z innymi swoimi przemyślenia?

Telefon Samsung z rysikiem – ciekawe funkcje S Pen

S Pen to stylus dedykowany do urządzeń serii Galaxy od Samsung. Umożliwia on precyzyjne rysowanie i pisanie m.in. dzięki technologii wykrywania poziomu nacisku ręki użytkownika – pozwala to np. na tworzenie linii o różnej grubości, a przydaje się zwłaszcza podczas projektowania tatuaży.

Został wyposażony w kilka ciekawych funkcji:

 • zamienianie odręcznych notatek na tekst maszynowy w czasie rzeczywistym;
 • autokształty, czyli automatyczne poprawianie manualnie rysowanych figur geometrycznych;
 • ułatwienie tłumaczeń językowych;
 • nagrywanie dźwięku i jego synchronizację z pisanymi tekstami;
 • akcje gestem, czyli zdalne sterowanie aplikacjami.

Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się odwiedzając oficjalną witrynę sieciową Samsung.

Jakie telefony mają rysik? Przykładowe modele

Chcesz telefon Samsung z rysikiem? Powinieneś w takim razie dowiedzieć się, które modele zostały wyposażone w S Pen – m.in. są to:

 • Samsung Galaxy S24;
 • Samsung Galaxy S24+;
 • Samsung Galaxy S24 Ultra;
 • Samsung Galaxy Z Fold5;
 • Samsung Galaxy Z Flip5.

Za szczególnie polecany wariant można uznać Samsung Galaxy Z Fold5; po rozłożeniu przypomina on poręczny tablet, a rysik może wówczas zdecydowanie ułatwić jego obsługę (np. podczas wykonywania zadań służbowych). Sprawdź to samemu!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − piętnaście =