Smartwatch do biegania. Na co warto postawić?

Smartwatch do biegania. Na co warto postawić?

Inteligentne zegarki są niezwykle pomocnym narzędziem chętnie wykorzystywanym zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Umożliwiają nie tylko pomiar parametrów takich jak prędkość czy przebyty dystans, ale również funkcji życiowych, a więc pulsu i natlenienia krwi. Te dane mogą być przydatne w analizie postępów treningowych. Jak wybrać smartwatch do biegania? Czym kierować się przy doborze zegarka sportowego? Podpowiadamy.

Design smartwatcha do biegania

Obecnie na rynku dostępne są różne zegarki sportowe Samsung. Niektóre z nich przeznaczone są dla kobiet, inne dla mężczyzn. Wiele modeli jednak to tzw. wersje unisex, które sprawdzają się u obu płci. Wybierając zegarek sportowy, warto zwrócić uwagę na jego design i dopasować go do przeznaczenia tego gadżetu. Jeżeli smartwatch Samsung ma nam służyć wyłącznie podczas treningów, wówczas jego design może nie mieć dla nas tak dużego znaczenia jak w sytuacji, kiedy wybrany model zamierzamy użytkować również na co dzień.

Obecnie zegarki sportowe Samsung, dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Część z nich posiada bransoletę wykonaną z tworzywa sztucznego, która świetnie sprawdza się podczas treningów. Jeżeli jednak model taki zamierzamy wykorzystywać do biegania okazjonalnie i chcemy nosić go na co dzień do casualowych stylizacji, warto postawić na smartwatch Samsung w bardziej eleganckiej wersji.

W jakie funkcje przydatne podczas biegania wyposażone są w smartwatche Samsung?

Wśród zegarków sportowych wykorzystywanych przez biegaczy dużym zainteresowaniem cieszą się smartwatche Samsung. Produkty takie dostarczają pełnych statystyk dotyczących nie tylko spalanych podczas treningu kalorii, ale również pracy płuc podczas wysiłku fizycznego. Gadżet ten jest niezbędny dla każdego sportowca ze względu na wiele trybów ćwiczeń i dokładne monitorowanie nie tylko parametrów życiowych, takich jak puls czy nasycenie krwi tlenem, ale również śledzenie przebiegu treningu, mierzenie przebytego dystansu, tempa biegu i jego średniej prędkości.

Zegarki sportowe Samsung ze względu na to, że regularnie kontrolują tętno oraz saturację, dostarczają cennych informacji zarówno początkującym, jak i zaawansowanym biegaczom, dzięki którym mogą oni jeszcze lepiej zadbać o swój organizm.

Jak wybrać smartwatch do biegania?

Wybierając smartwatch do biegania, zwróćmy uwagę nie tylko na jego design i dostępne tryby sportowe czy pomiar funkcji życiowych, ale również sprawdźmy jego parametry techniczne. Dobrze, jeżeli model taki wyposażony jest w GPS, który pozwala na śledzenie trasy biegu, pomiar prędkości, odległości i innych informacji dotyczących treningu. Wybrany przez nas model powinien być również wodoodporny tak jak zegarki sportowe Samsung, a dodatkowo być wyposażony w wytrzymały pasek.

Ważnym parametrem dla każdego biegacza jest również odpowiednio duży ekran. Najlepiej sprawdzają się zegarki inteligentne z ekranem AMOLED, dzięki któremu możemy odczytać dane nawet w pełnym słońcu. W taki wyświetlacz, wyposażone są smartwatche Samsung. Istotnym aspektem może być również czas ładowania zegarka sportowego. Najlepiej postawić na model, który nie wymaga codziennego ładowania lub taki, który wyposażony jest w opcje bezprzewodowego ładowania, taką jaką oferuje smartwatch Samsung.

Ostatnim, lecz niezwykle istotnym aspektem, o którym wiele osób wciąż zapomina, jest sprawdzenie, czy wybrany przez nas zegarek sportowy jest kompatybilny z naszym smartfonem. Nie musi mieć takiego samego systemu operacyjnego, ale powinniśmy mieć możliwość analizowania i gromadzenia danych przekazywanych ze smartwatcha na smartfonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dziesięć =