Schody ze stali nierdzewnej wciąż na topie! Sprawdź trendy 2023

Schody ze stali nierdzewnej wciąż na topie! Sprawdź trendy 2023

Schody ze stali nierdzewnej od lat biją popularność wśród produktów ze stali nierdzewnej. Analitycy rynku szacują, że obok balustrady ze stali nierdzewiejącej schody metalowe to najchętniej wybierane produkty stalowe do wyposażenia domu. Stan ten nie powinien nas dziwić. Schody ze stali stały się już dawno przejawem dobrego gustu i wyczucia nowoczesnych trendów. Jakie typy schodów stalowych są teraz modne?

Stalowe schody industrialne nadają się nie tylko do loftowych mieszkań

Bacząc na to, że rynek wyposażenia domów i biur zmienia się z każdym rokiem, można powiedzieć, że stalowe schody nadal utrzymują się na topie. Nowe propozycje schodów wewnętrznych czerpią z różnych stylów. Architekci prześcigają się w pomysłach, łącząc niekiedy wykluczające się maniery. Tak jest ze stylem industrialnym. W tym nurcie bardzo modne są schody ze stali modernistyczne wpisujące się w klasyczną elegancję pomieszczenia.

We wnętrzach charakteryzujących się stonowaną ornamentyką dobrze wyglądają schody ze stali ze szklaną balustradą. Mogą to być standardowe schody biegowe, choć efektowniejsze są schody ze stali kręcone. Co prawda to połączenie może zaskakiwać, ale też o to przecież chodzi. Spokojne wnętrze przełamane schodami ze stali nierdzewnej w stylu loftowym to strzał w dziesiątkę! Należy pamiętać, że schody tego typu już same w sobie są ozdobą. Dlatego montując ażurowe schody ze stali, dobierzmy do nich szklaną balustradę. Może to być np. wysoka balustrada całoszklana.

Schody ze stali nierdzewnej z ażurową balustradą stalową

Jak już wspomniano, najnowsze trendy w schodach ze stali nierdzewnej czerpią z różnych stylów. Jednym z nich jest styl, który jest mieszanką kolorów, geometrycznych kształtów i materiałów. Maksymalistyczne schody stalowe nadają się świetnie do jasnych pomieszczeń, dużych salonów i nowoczesnych mieszkań. Bardzo często schody tego typu występują w postaci stalowych schodów jednobiegowych i spocznikowych. Cechuje je klasyczna kolorystyka. Schody stalowe są zazwyczaj malowane proszkowo na kolor czarny, biały albo pastelowy. Tłem są dla nich jasne ściany i meble w stonowanych kolorach.

Z pozoru niepasujące do siebie rozwiązania przynoszą zaskakujące efekty. Czarne schody stalowe na tle białych ścian wyglądają nowocześnie i elegancko. Możemy je wyposażyć w ciemną balustradę ze stali nierdzewnej. Byłoby dobrze, żeby balustrada była wycinana laserowo w geometryczne kształty. Z kolei jasne schody stalowe dobrze połączyć np. z drewnianymi stopniami. Tu warto zamontować szklaną balustradę, np. wysoką balustradę, która wyodrębni klatkę schodową.

Lekkie stalowe schody wewnętrzne

Należy pamiętać, że schody ze stali wewnętrzne nie mogą być chwilową zachcianką. Musimy pamiętać, że schody tego typu zostaną z nami na dłużej. Dlatego wcześniej warto rozejrzeć się nad ciekawymi, ale i uniwersalnymi rozwiązaniami. Jeżeli jesteśmy zwolennikami prostych konstrukcji, na pewno zadowolą nas schody w nurcie kawaii. Ten styl pochodzący z dalekiej Japonii łączy w sobie jasne kolory i spokojne linie.

Pomieszczenia urządzone w stylu kawaii są przestronne, jasne i pozbawione zbędnych bibelotów. W takiej przestrzeni świetnie sprawdzą się schody stalowe jedno- i dwubiegowe. Dobrze, żeby były to lekkie schody ażurowe. Jeśli schody znajdują się w centralnej części pokoju, możemy zdecydować się na stalowe schody belkowe z jasną balustradą ze stali. Możemy też zamontować balustradę ze szkła – całoszklaną lub umieszczoną w szynie. Z kolei jeżeli schody przywierają do ściany, wybierzmy schody ze stali podwieszane. Wprawdzie musimy je zamontować podczas budowy domu, ale efekt jest warty tego zachodu. Tu będzie pasowała balustrada ze stalowych tralek poziomych lub efektownych linek.

Modernistyczne stalowe schody kręcone

Schody ze stali spiralne są niewielkie, ładnie wyglądają i zmieszczą się w każdym pomieszczeniu. Schody tego typu montujemy na słupie nośnym. Możemy je umieścić tuż przy ścianie albo pośrodku pomieszczenia. Na dodatek ich montaż nie jest skomplikowany, można je zainstalować już po wprowadzeniu się domu.

Geometryczne spiralne schody ze stali nierdzewnej zadowolą fanów eklektyzmu. Z jednej strony będą pasować do nowoczesnych mieszkań. Z drugiej dobrze wpisują się w stonowane pomieszczenia. I w jednym, i w drugim przypadku są użyteczną ozdobą. Schody kręcone, które przylegają do ściany, możemy zabezpieczyć stalową barierką z jednej strony. Wówczas nie musimy już montować pełnej balustrady. Jeśli jednak schody stalowe umieścimy w centralnym punkcie pokoju, musimy je zabezpieczyć balustradą. Tu polecamy wysoką szklaną balustradę. Możemy ją umieścić aż od podłogi do pułapu piętra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =