Przymierzasz się do przyłączenia prądu do domu?

Przymierzasz się do przyłączenia prądu do domu?

Chcesz przyłączyć się do sieci energetycznej? Bez względu na to, czy rozpoczynasz budowę swojego domu, czy może chcesz dokonać rozdziału już działającej instalacji elektrycznej, poniższy poradnik powinien ułatwić Ci przejście przez ten proces.

Czeka Cię przyłączenie prądu domu? Oto, co musisz wiedzieć!

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy sprzedaży energii elektrycznej?

Porównaj oferty rynkowe i wybierz najlepsze przyłącze elektryczne do swojego domu!

Czeka Cię przyłączenie prądu domu? Oto, co musisz wiedzieć!

Przyłączenie prądu do domu składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na złożeniu wniosku dotyczącego określenia warunków przyłączenia do sieci. Można go pobrać ze strony internetowej wybranego dostawcy energii. Zanim wypełnisz taki wniosek o przyłącze, trzeba przygotować PESEL i dane teleadresowe czy spodziewaną moc przyłączeniową. Aby uzyskać takie warunki przyłączenia, trzeba też wskazać, jaki obiekt będzie przyłączany do sieci, mianowicie – czy będzie to dom jednorodzinny, mieszkanie, a może lokal usługowy czy plac budowy. Należy też wskazać, od kiedy miałoby nastąpić przewidywane korzystanie z przyłącza energetycznego. Przed podjęciem decyzji o wyborze dostawcy zweryfikuj, ile kosztuje przyłącze elektryczne oraz w jaki sposób można je założyć. Aby załatwić przyłączenie prądu do domu, konieczne będzie też dostarczenie planu zabudowy oraz dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zarządzania lokalem, np. akt własności. Jeśli będziesz mieć kłopoty podczas, aby złożyć wniosek o przyłącze – skorzystaj z pomocy świadczonej w punktach obsługi klienta.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy sprzedaży energii elektrycznej?

W pierwszej kolejności, jeszcze przed sporządzeniem umowy, należy zastanowić się, czy chcesz być rozliczany w ramach jednolitej stawki, czy może korzystniejszą dla Ciebie opcją będzie np. skorzystanie z nocnej taryfy, oferowanej w zakładzie energetycznym na korzystniejszych warunkach.

Zanim załatwisz formalności na dostawę energii elektrycznej, warto też przeanalizować umowę, jaką dostarczy Ci zakład energetyczny. Taka umowa sprzedaży energii elektrycznej jest finalizowana po zakończeniu robót w zakresie instalacji wewnętrznej. W trakcie analiz należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę za 1kWh, ale także wysokość stałej opłaty handlowej oraz innych usług. Istotne jest też zapoznanie się z zapisem dotyczącym ewentualnej kary za wcześniejsze zerwanie umowy. Zainstalowany licznik energii elektrycznej będzie wskazywać bieżące zużycie prądu.

Porównaj oferty rynkowe i wybierz najlepsze przyłącze elektryczne do swojego domu!

Zanim załatwisz przyłącze energetyczne, koniecznie przeanalizuj wnikliwie dostępne rynkowe oferty. Takie przyłącze stałe jest z reguły załatwiane raz na wiele lat, dlatego warto poświęcić czas na dogłębny research. Ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez prądu, dlatego warto poświęcić czas na to, aby takie przyłącze prądu było jak najbardziej atrakcyjne pod kątem ceny oraz pozostałych parametrów.

Teraz, kiedy wiesz już, jak przystąpić do tego przedsięwzięcia, załatw podłączenie prądu od najlepszego z rynkowych dostawców. Skontaktuj się z wybranym sprzedawcą energii elektrycznej i ciesz się korzyściami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 15 =