Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o kasach fiskalnych online

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o kasach fiskalnych online

Szukasz kasy fiskalnej dla otwieranego sklepu, salonu fryzjerskiego czy warsztatu samochodowego? Jeżeli przeglądasz oferty producentów i dystrybutorów, może zainteresować Cię kasa fiskalna online. Poznaj 4 fakty o kasach fiskalnych online – dowiedz się, kiedy możesz zdecydować się na takie urządzenie.

1. Kasy fiskalne online mają połączenie z Centralnym Repozytorium Kas

Zastanawiasz się, co wyróżnia kasy fiskalne online? Urządzenia te – w odróżnieniu od kas wcześniejszych generacji – mają stałe połączenie z internetem, dzięki czemu łączą się z Centralnym Repozytorium Kas. Ma to swoje plusy – jako przedsiębiorca korzystający z takiej kasy fiskalnej zostaniesz zwolniony z drukowania dobowych raportów fiskalnych.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda kasa fiskalna online? Przykładem może być kasa fiskalna Elzab Mini LT Online BT/WiFI – to niewielkie i niezawodne urządzenie.

2. Niektóre firmy mogą używać tylko kas fiskalnych online

Na firmy z niektórych branż został nałożony obowiązek korzystania wyłącznie z kas fiskalnych online. Obejmie on również Ciebie, jeżeli Twój pomysł na biznes to choćby:

  • salon oferujący usługi kosmetyczne i kosmetologiczne;
  • salon fryzjerski;
  • kancelaria oferująca porady prawne;
  • firma świadcząca usługi budowlane;
  • warsztat naprawy pojazdów silnikowych i motorowerów.

3. Przed styczniem 2025 r. część firm będzie musiała wymienić posiadaną kasę online

Jeżeli planujesz założyć działalność znajdującą się na powyższej liście, to potrzebujesz kasy fiskalnej online. Pamiętaj jednak, aby wybrać urządzenie z protokołem ECR-EFT. Dlaczego? Z początkiem 2025 r. wszystkie kasy fiskalne online będą musiały mieć połączenie z terminalem płatniczym. Każdy przedsiębiorca ewidencjonujący sprzedaż na starszym urządzeniu będzie musiał je wymienić. Dobra wiadomość jest taka, że przewidziana została ulga na zakup nowej kasy fiskalnej.

4. Dostępna jest ulga na zakup kasy fiskalnej

Ulga na zakup kasy fiskalnej jest też przewidziana dla osób, które planują otworzyć działalność gospodarczą i nabyć kasę online. Ile wynosi ulga i jakie warunki trzeba spełnić, aby z niej skorzystać? Zasady są następujące:

  • ulga przysługuje na 90 proc. ceny netto kasy – nie więcej niż 700 zł;
  • z zakupionej kasy online trzeba zacząć korzystać w ciągu 6 miesięcy od dnia jej zakupu;
  • ulga jest dostępna również dla firm, które wybrały kasę online, mimo że nie mają obowiązku z niej korzystać.

Uwaga – ulga na kasę fiskalną online przysługuje każdemu przedsiębiorcy bez względu na to, czy jest on czynnym, czy też biernym podatnikiem VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 12 =