Jakie ubezpieczenia warto wykupić przed wyjazdem za granicę?

Jakie ubezpieczenia warto wykupić przed wyjazdem za granicę?

Wyjazd za granicę wymaga odpowiednich przygotowań. Jednym z najważniejszych elementów, które trzeba załatwić przed podróżą jest zakup polisy. Agencja ubezpieczeniowa może pomóc nam w wyborze najlepszej oferty, dopasowanej do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Dobre ubezpieczenie turystyczne pozwoli nam poczuć się pewnie w trakcie pobytu w obcym kraju. Nie będziemy również musieli przejmować się ewentualnymi kosztami związanymi z leczeniem. Co powinna obejmować polisa?

Czym wyróżnia się dobre ubezpieczenie turystyczne?

Polisa turystyczna składa się z kilku elementów. Jednym z najważniejszych są koszty leczenia. Obejmują one wydatki związane z pobytem oraz leczeniem w szpitalu, badaniami, wizytami lekarskimi, zabiegami, operacjami, zakupem lekarstw oraz środków ortopedycznych. Wysokość sumy ubezpieczenia w tym zakresie powinna być dopasowana do sytuacji jaka panuje w danym kraju. Jeśli planujemy podróż do państwa, gdzie publiczna służba zdrowia jest na niskim poziomie i konieczne jest korzystanie z prywatnych placówek, warto zwiększyć sumę.

Duże znaczenie ma również assistance, czyli organizacja pomocy na miejscu. Jeśli nie jesteśmy pewni jaka powinna być wartość polisy w tym przypadku, agencja ubezpieczeniowa może wskazać nam rekomendowaną sumę. Na assistance nie warto jednak oszczędzać, bowiem obejmuje ono m.in. wcześniejszy powrót do kraju czy opiekę nad nieletnimi dziećmi.

Na jakie elementy ubezpieczenia warto jeszcze zwrócić uwagę?

Należy pamiętać o tym, że jeśli w trakcie wyjazdów planujemy sporty ekstremalne lub zimowe, również musimy to uwzględnić podczas zakupu polisy. Dotyczy to m.in. jazdy na nartach, snowboardzie, ale tylko po oznaczonych trasach. Jeśli chodzi o sporty ekstremalne zalicza się do nich jazda po nieoznaczonych trasach, a oprócz tego wspinaczka wysokogórska (powyżej 3500 m n.p.m.), rafting, rajdy samochodowe, szybownictwo i wiele innych. Osoby, które planują za granicą wykonywać pracę zarobkową także muszą to zaznaczyć podczas kupowania polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =