Jak zaaranżować wnętrze na lato?

Jak zaaranżować wnętrze na lato?

Lato to doskonała pora, aby przeobrazić swój dom lub mieszkanie i wprowadzić do wnętrza wakacyjny klimat. Co najważniejsze, wcale nie musimy inwestować dużych środków finansowych, aby uzyskać zadowalający efekt. Letnie aranżacje wnętrz powinny być lekkie i kolorowe. Dzięki temu podczas powrotu do domu będziemy mogli naprawdę się zrelaksować i odpocząć. Kolorowe akcenty wpłyną także pozytywnie na nasze samopoczucie. Jakie zmiany warto zatem wprowadzić?

Jak przygotować pomieszczenia na nadejście lata?

Główne założenie jest takie, że wnętrza mają prezentować się lekko i świeżo. Najlepiej zacząć od wprowadzenia typowo letnich kolorów. Świetnym wyborem są jasne i pastelowe odcienie. Jeśli jednak mamy ochotę na coś mocniejszego, dobrym rozwiązaniem będą dodatki w wyrazistych, soczystych kolorach, takich jak żółć czy pomarańcz. Można zdecydować się na zakup nowych poszewek, wazonów oraz doniczek. Ciekawym pomysłem będzie też kolorowy koc lub pled. Za pomocą kolorów można wprowadzić do pomieszczeń zupełnie nową energię.

Jedną z pierwszych czynnością jaką powinniśmy wykonać wraz z nadejściem ciepłych dni jest wymiana zasłon. W okresie jesienno-zimowym znacznie lepiej sprawdzają się grube i ciężkie tkaniny. Latem należy je wymienić na lekkie i przewiewne materiały. Najlepiej sprawdzi się bawełna lub len. Jeśli marzą się nam kolorowe aranżacje wnętrz, również możemy postawić na wyraziste odcienie zasłon.

Dodatkowe pomysły na letnie aranżacje

Nic tak nie odmienia wnętrza jak bukiet świeżych kwiatów. Latem warto zadbać o to, aby często gościły na naszym stole, bowiem w bardzo dużym stopniu poprawiają estetykę. Oprócz tego można zakupić kilka dodatkowych roślin i umieścić je w ładnych doniczkach. Jeśli podoba się nam stylistyka boho, pomyślmy o zainwestowaniu w kilka stylowych dodatków wykonanych np. z rattanu lub wikliny. Typowo letnim elementem są też latarenki oraz wiklinowe kosze. Bez wątpienia staną się świetną ozdobą salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + trzy =