Jak używa się koktajli do mezoterapii?

Jak używa się koktajli do mezoterapii?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Mezoterapia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych gwarantujących widoczny i długo utrzymujący się efekt odmładzania skóry. Regularne poddawanie się tej procedurze to również sposób na opóźnienie procesów starzenia się skóry, dzięki czemu na twarzy, szyi i dekolcie zmarszczki z czasem pojawiają się znacznie rzadziej i są o wiele mniej widoczne. Aby taki zabieg mógł być skuteczny i zapewniać pożądane rezultaty, konieczne jest zaopatrzenie się nie tylko w odpowiedni sprzęt do mezoterapii, lecz również w tak zwane koktajle w postaci ampułek. Do czego przydają się te ostatnie i jak się ich używa?

Czym są koktajle do mezoterapii?

Koktajle do mezoterapii to produkty w płynnej postaci, w których składzie znajdują się odżywcze, nawilżające i rewitalizujące składniki takie jak kwas hialuronowy, witamina C, dimetyloaminoetanol, koenzym Q-10, fosfatydylocholina lub krzemionka. Celem ich stosowania jest zwiększenie skuteczności przeprowadzonego w danym obszarze skóry zabiegu i uzyskanie rezultatu długotrwałej redukcji widoczności zmarszczek i opóźnienia wystąpienia objawów starzenia się skóry. Zabieg umożliwia również wyrównanie kolorytu cery oraz dodanie jej blasku i świeżości. W zależności od wybranego rodzaju, w ampułce może znajdować się ciecz jedno- lub wieloskładnikowa. Na rynku można znaleźć produkty bardzo wielu marek, dlatego przed zabiegiem warto upewnić się co do jakości, bezpieczeństwa i skuteczności wybranego preparatu, zanim zakupimy jego większą ilość.

Ceny koktajli do mezoterapii są zróżnicowane i mogą wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Gdzie szukać sprawdzonych produktów? Liczne koktajle do mezoterapii pochodzące z ofert renomowanych producentów znajdziesz na przykład w ofercie polskiej marki Cosmed24.

Jak stosuje się koktajle do mezoterapii?

Koktajle do mezoterapii mogą być stosowane bez względu na to, czy w zabiegu używa się igieł, czy jest on całkowicie bezinwazyjny. W jednej z najpopularniejszych obecnie procedur, czyli mezoterapii mikroigłowej, z pomocą głowicy zabiegowej urządzenia wykonuje się mikronakłucia na powierzchni skóry. Na obszarze zabiegowym rozprowadza się koktajl do mezoterapii. Substancja przenika następnie w głąb skóry za pośrednictwem powstałych podczas mikronakłuwania kanalików. Podobnie oddziałują także preparaty do mezoterapii igłowej, dostarczane pod naskórek metodą iniekcyjną.

Czy dostępne są koktajle do mezoterapii bezigłowej?

Na rynku można również znaleźć ampułki do mezoterapii bezigłowej, która to stosowana jest w przypadku klientek, u których nie można przeprowadzić zabiegu z wykorzystaniem nakłuwania lub mikronakłuwania. W tej procedurze wykorzystuje się takie technologie jak elektroporacja i elektrofereza, skutkująca tymczasowym zwiększeniem przepuszczalności błon komórkowych. Zastosowanie koktajlu do mezoterapii bezigłowej w trakcie tego zabiegu pozwala skutecznie dostarczyć go w głąb skóry i cieszyć się rezultatem odświeżonej, wygładzonej i pełnej blasku cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 12 =