Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Małe łazienki stanowią wyzwanie, jeśli chodzi o ich funkcjonalne, a zarazem estetyczne urządzenie. Na szczęście istnieje cały szereg sprawdzonych sposobów na to, jak optycznie powiększyć łazienkę. I choć niewielka łazienka nie zyska dodatkowej powierzchni, przy pomocy kilku sztuczek możemy sprawić, że przebywanie w niej będzie znacznie przyjemniejsze. Poznaj więc nasze sposoby na to, by dodać małej łazience nieco przestrzeni.

Jakie kolory ścian zastosować, by optycznie powiększyć łazienkę?

Aby optycznie powiększyć małą łazienkę, należy zrezygnować z wielu barw i kolorów. Do małej łazienki powinny być zastosowane maksymalnie dwie barwy – jedna dla ścian, druga dla pozostałych elementów, stanowiących wystrój małej przestrzeni. W przypadku małych łazienek doskonale sprawdzają się jasne barwy, które pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Wnętrze małej łazienki warto zaaranżować również z wykorzystaniem błyszczących powierzchni. W tego typu pomieszczeniach sprawdzą się one zapewne znacznie lepiej, niż powierzchnie matowe. Na ścianie małej łazienki powinny znaleźć się natomiast odcienie bieli czy szarości. Warto zrezygnować tutaj z jaskrawych barw, które przyciągają uwagę i zawężają przestrzeń.

Optyczne powiększenie łazienki przy pomocy płytek

W małych łazienkach świetnie sprawdzają się również błyszczące płytki, dające iluzję większej przestrzeni. To jednak nie wszystkie możliwości, jakie daje nam odpowiedni dobór płytek. Otóż w przypadku małej przestrzeni doskonale sprawdzą się duże płytki. Wnętrze łazienki będzie wydawać się nam znacznie większe, nie tylko wówczas, gdy zrezygnujemy z małych formatów płytek, ale również, gdy ułożymy je na skos. Takie ułożenie płytek pozwoli powiększyć optycznie małą łazienkę sprawiając, że będzie ona wydawać się nam znacznie większa, niż ma to miejsce w rzeczywistości.

łazienka

Lustro łazienkowe – idealne rozwiązanie do małej łazienki!

W aranżacji małych łazienek doskonale sprawdzają się również lustra łazienkowe. To wykorzystywany już od lat sposób na to, jak optycznie powiększyć łazienkę, której powierzchnia rzeczywista pozostawia wiele do życzenia. Aby funkcjonalnie urządzić małą łazienkę, warto zrezygnować z tradycyjnego lustra nad umywalką, zastępując go sporą taflą, zajmującą większą część ściany. Dzięki temu małe pomieszczenie zyska nieco głębi i przestrzeni. Aby wizualnie powiększyć łazienkę, należy zainwestować również w szafki, posiadające lustra na frontach.

Inne sprawdzone sposoby na to, jak optycznie powiększyć łazienkę

Aby powiększyć przestrzeń małej łazienki, można zastosować również kilka innych sposobów. Będzie to m.in.:

  • odpowiednie oświetlenie małej łazienki – w aranżacji łazienki sprawdzi się chociażby podział na trzy strefy, ale również i zdecydowanie mocniejsze doświetlenie jednej ściany, co powiększy optycznie łazienkę i nada jej nieco charakteru,
  • umeblowanie optycznie powiększające pomieszczenie – do małej łazienki pasują podwieszane misy WC, prysznice bez brodzików oraz meble na wymiar, zmieniające oblicze małej łazienki i nadające jej funkcjonalności.

Jak widać, kwestia małych łazienek przestała budzić obawy. Współcześnie wykorzystuje się bowiem wiele pomysłów, dających złudzenie większej przestrzeni, a nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wyposażenie tego typu wnętrz staje się znacznie bardziej funkcjonalne, niż jeszcze kilka lat wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + dwanaście =