Fotowoltaika dla firm — jakie są najważniejsze korzyści tego rozwiązania?

Fotowoltaika dla firm — jakie są najważniejsze korzyści tego rozwiązania?

Inwestycja w fotowoltaikę to spory wydatek, dlatego wielu przedsiębiorców wciąż się nad nią zastanawia. Mimo wszystko pozwala on sporo zyskać na różnych płaszczyznach – oszczędnościowej, wizerunkowej i ekologicznej. Dowiedz się, dlaczego to takie korzystne rozwiązanie i zobacz przykład rozliczenia ulgi termomodernizacyjnej.

Obniżenie kosztów działania firmy

Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się relatywnie szybko – w większości przypadków po około 7 latach korzystania z paneli. W późniejszym czasie korzystamy już wyłącznie z darmowego prądu, który pozyskujemy z niewyczerpalnego źródła energii. Pozwala to obniżyć rachunki za prąd niemal do zera. Kontrola instalacji fotowoltaicznych często jest możliwa np. z poziomu aplikacji w telefonie, co daje podgląd w ilość zaoszczędzonych pieniędzy w każdej chwili. Wcześniej warto obliczyć ilość oszczędności w przykładowym rozliczeniu ulgi termomodernizacyjnej dla fotowoltaiki.

Poprawa wizerunku firmy

Fotowoltaika dla firm to doskonałe rozwiązanie w przypadku każdej marki, a szczególnie tej, która w świadomy sposób kreuje swój wizerunek jako takiej, której nieobce są aktualne problemy społeczne i ochrona środowiska. Korzystanie z zielonych źródeł energii pozwala na pozyskiwanie nowych klientów i dotarcie do grup, którym bardzo zależy na tym, by firmy, z których usług korzystają, działały w sposób jak najbardziej zrównoważony.

Niezależność od cen energii

Ponieważ aktualnie wprowadzono opłaty taryfowe związane ze zużyciem prądu, wiele firm miało spore problemy, wynikające ze zbyt dużego zużycia, a w konsekwencji wyższych cen za prąd. Żeby funkcjonowanie firm, których działanie opiera się na energii elektrycznej, wciąż było opłacalne, najlepiej zainwestować w fotowoltaikę. Dzięki nim można się całkowicie uniezależnić się od cen prądu, podwyżek i taryf. Przykłady rozliczeń potwierdzają tę prawidłowość, a fotowoltaika dla firm to aktualnie bardzo pożądane rozwiązanie!

Ulga termomodernizacyjna i jej rozliczenie

Jedną z podstawowych zalet, z których powodu marki decydują się na zakup fotowoltaiki, jest ulga termomodernizacyjna. Przykład rozliczenia, który znajdziesz na stronie marki Termofol z pewnością udowodni Ci, że jest to wyjątkowo opłacalne rozwiązanie. Odliczyć można nawet do 53 tysięcy złotych. W ramach ulgi termomodernizacyjnej podlegają mu wydatki, które:

  • są wymienione w załączniku do rozporządzenia ministra z dnia 21 grudnia 2018 dotyczącego realizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych,
  • muszą zostać zrealizowane w ciągu najbliższych lat,
  • są udokumentowane fakturą,
  • nie zostały wliczone w koszty uzyskania przychodu,
  • nie są sfinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przykład rozliczenia ulgi termomodernizacyjnej dla konkretnego przypadku możesz omówić ze specjalistami wspomnianej już marki Termofol. Fotowoltaika dla firm to aktualnie dobre rozwiązanie, które pozwala całkowicie uniezależnić się od zwiększających się cen prądu. Zacznij oszczędzanie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dwadzieścia =