Domy na sprzedaż w Krakowie – o czym pamiętać, wybierając nieruchomość?

Domy na sprzedaż w Krakowie – o czym pamiętać, wybierając nieruchomość?

Poszukując nieruchomości w Krakowie, wcale nie musisz koncentrować się wyłącznie na mieszkaniach. Równie atrakcyjną inwestycją może okazać się dom – zwłaszcza jeśli masz wieloosobową rodzinę lub marzysz o choćby niewielkim ogródku. Do wyboru masz rynek pierwotny i wtórny. Sprawdź, gdzie szukać i na co zwracać uwagę podczas weryfikowania ogłoszeń!

Sprzedaż domów w Krakowie – rynek wtórny czy pierwotny?

Przeglądając domy na sprzedaż w Krakowie, zacznij od ustalenia, jaki rynek Cię interesuje. Pamiętaj, że nieruchomości z rynku wtórnego mogą wymagać dodatkowych nakładów finansowych związanych z koniecznością przeprowadzenia ewentualnego remontu czy odświeżenia wnętrz i ich ponownego zaaranżowania. Obiekty od dewelopera mogą zostać wykończone pod klucz, a więc być gotowe do zamieszkania i – na etapie projektowania – masz szansę wprowadzić zmiany dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji.

Jeśli zależy Ci na zamieszkaniu w pobliżu centrum miasta, powinieneś skupić swoje poszukiwania na rynku wtórnym – duże zagęszczenie nieruchomości i brak wolnych działek sprawiają, że domów nie buduje się już w sercu Krakowa, a inwestycje deweloperskie przenoszą się na coraz dalsze obrzeża. Jeżeli jednak pragniesz mieszkać w cichej, spokojnej okolicy wśród urokliwej przyrody i z dużą ilością zieleni, rynek pierwotny może Ci zaoferować atrakcyjne obiekty zlokalizowane na nowo powstałych osiedlach na krakowskich przedmieściach. To świetne rozwiązanie dla inwestorów, którzy cenią stosunkową bliskość do infrastruktury miejskiej, jednak nie chcą rezygnować z kontaktu z naturą. 

Na co zwrócić uwagę, kupując dom?

Gdy znalazłeś już swój wymarzony dom na sprzedaż w Krakowie, koniecznie pamiętaj o:

  • zweryfikowaniu swoich możliwości finansowych lub zdolności kredytowej – musisz wiedzieć, czy kwota podana w ogłoszeniu jest dla Ciebie realna do pokrycia,
  • jeśli to nieruchomość z rynku wtórnego – przejrzeniu księgi wieczystej i sprawdzeniu, czy hipoteka nie jest obciążona, aby przez nieuwagę nie nabyć zadłużonego domu,
  • kupując od dewelopera – dowiedzeniu się, czy budowa jest zgodna z miejscowym zagospodarowaniem terenu, warto też poczytać opinie o firmie odpowiedzialnej za daną inwestycję.

Dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności może wydawać się skomplikowane, jednak – po ich zrealizowaniu – będziesz cieszył się własnym domem w Krakowie!

Skorzystaj z pomocy biura nieruchomości – miej pewność trafionej inwestycji

Jeżeli nie chcesz samodzielnie zmagać się z poszukiwaniami wymarzonego domu, zgłoś się do biura nieruchomości – znajdziesz tam bazę ofert, w której z łatwością odszukasz dom idealny. Wystarczy, że określisz interesującą Cię lokalizację, rodzaj rynku i inne indywidualne kwestie, które mają dla Ciebie znaczenie. Profesjonaliści pomogą Ci też w kwestiach formalnych, dzięki czemu inwestycja przebiegnie sprawnie. Pamiętaj, że domy na sprzedaż w Krakowie to atrakcyjna inwestycja również z myślą o późniejszym wynajmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =