Do czego przydaje się pianka pur, jakie ma właściwości?

Do czego przydaje się pianka pur, jakie ma właściwości?

Pianka pur to inaczej pianka poliuretanowa, która stanowi niezwykle skuteczny materiał uszczelniający i izolacyjny. Za jej pomocą można zaizolować cały budynek, czyli od fundamentów aż po stropy i dach. Aplikuje się ją pod ciśnieniem, za pomocą natrysku, co pozwala na dotarcie do każdego zakamarka, wypełnienie najmniejszych szczelin. Pianka pur ma szerokie zastosowanie, sięga się po nią przede wszystkim w budownictwie, wykorzystuje się ją w wielu miejscach.

Kiedy stosuje się ocieplanie pianką pur?

Pianka pur służy przede wszystkim do ocieplania, stanowi część izolacji w przypadku fundamentów, dachów, ścian budynków, zbiorników i rurociągów. Znalazła zastosowanie także w przemyśle, służy między innymi do uszczelniania obiektów handlowych, hali produkcyjnych, magazynów, chłodni itd. Pianką pur wykonuje się między innymi ocieplanie poddasza, za jej pomocą można również skutecznie wyciszyć brodziki. Wykorzystuje się ją do tego, aby uszczelnić przejścia instalacji rurowej, które przebiegają przez ściany i stropy. Za jej pomocą możliwe staje się stworzenie solidnego wypełnienia, które dociera do każdej szczeliny, przez co powstaje bardzo wytrzymała termoizolacja.

W przypadku pianki pur można mówić o doskonałym współczynniku przenikania ciepła, jest ona zdecydowanie skuteczniejszym rozwiązaniem niż pozostałe rodzaje materiałów izolacyjnych typu celuloza, włóko szklane, styropian. Szerokie zastosowanie pianki poliuretanowej wynika w dużej mierze z jej trwałości i stabilności parametrów, bez względu na warunki termiczne. Można sięgać po nią o każdej porze roku, sprawdzi się w dowolnym klimacie, nawet w trudnym środowisku.

Dlaczego warto postawić na ocieplenia budynków pianką pur?

Pianka pur to dobry wybór ze względu na jej lekkość, dzięki czemu stworzona izolacja nie stanowi żadnego obciążenia, co ma szczególne znacznie między innymi w przypadku stropów. Nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych wzmocnień dla wznoszonych konstrukcji. Jeśli ktoś liczy na brak mostków termicznych, które przyczyniają się do ubytków ciepła, obniżenia komfortu i zwiększenia kosztów ogrzewania pomieszczeń, to zdecydowanie się na ocieplanie pianką pur będzie najlepszym rozwiązaniem. Wstrzykuje się ją specjalnym pistoletem pod dużym ciśnienie, a w kontakcie z powietrzem dochodzi do jej rozprężenia i zwiększenia objętości. Dociera wobec tego do wszystkich zakamarków i jednocześnie dokładnie je wypełnia. Tworzy bezspoinową powierzchnię, nie zachodzi nawet zjawisko kondensacji pary wodnej, co stanowi kolejną zaletę.

Pianka pur jest materiałem przyjaznym dla środowiska, przy jej użyciu nie powstają żadne niebezpieczne odpady, nie ma w swoim składzie rozpuszczalników. Krótki czas instalacji to następna zaleta, można wobec tego mocno przyspieszyć przebieg prac budowlanych. Szybko zasycha, idealnie dopasowuje się do każdej powierzchni, nie nasiąka, zabezpiecza materiały budowlane przed działaniem pleśni. Na terenie Śląska, w szczególności w Radomsku, ocieplenia pianką pur wykonuje firma Pur Project, z jej ofertą można zapoznać się na stronie internetowej Purproject.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 9 =