Copywriting SEO. Jak pisać dobre treści?

Copywriting SEO. Jak pisać dobre treści?

Teksty SEO przyciągną większy ruch na stronę, jednocześnie pomogą zbudować wizerunek zaufanego partnera czy eksperta. Zadbaj o to, żeby treści na stronie internetowej były przyjazne zarówno dla robotów wyszukiwarki, jak i odbiorców. Sprawdź, na czym polega dobry copywriting SEO i jak znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania!

Dobry research do treści SEO to podstawa

Zanim przystąpisz do pisania tekstów na stronę internetową, przeprowadź dobry research. Im więcej informacji zdobędziesz na dany temat, tym ciekawsze i bardziej wartościowe będą artykuły i inne teksty na stronie www. Postaraj się odpowiedzieć na pytania nurtujące odbiorców, dzięki czemu zachęcisz ich do skorzystania z oferty.  

Pamiętaj, żeby czerpać wiedzę z wiarygodnych źródeł, takich jak serwisy tematyczne. W pierwszej kolejności zwróć też uwagę na artykuły, obok których widnieje imię i nazwisko autora. Dzięki temu sprawdzisz, czy rzeczywiście specjalizuje się w danej dziedzinie. Zapoznaj się również z raportami branżowymi i wywiadami z ekspertami. Podczas pisania artykułów możesz również skorzystać z naukowych baz danych, w których znajdziesz publikacje z różnych dziedzin.

Jak sformatować teksty SEO

Przygotowując treści na stronę, zadbaj o to, żeby były nie tylko interesujące i merytoryczne, lecz także przejrzyste. Copywriting SEO rządzi się określnymi zasadami, niezależnie od tego, czy piszemy teksty na stronę, czy są to artykuły blogowe lub poradnikowe. Pamiętaj, żeby odpowiednio sformatować treści, dzięki czemu staną się one bardziej czytelne dla odbiorców i robotów indeksujących. Aby poprawić widoczność strony, stosuj nagłówki, przy czym H1 zarezerwuj dla tytułu, H2 używaj w nagłówkach, a H3-H6 w śródtytułach. 

Podziel teksty SEO na optymalne akapity, w ten sposób ułatwisz ich skanowanie i czytanie. Istnieje wtedy duża szansa, że użytkownik zapozna się z całym artykułem. Postaraj się poruszyć w jednym akapicie tylko jedną kwestię, w razie potrzeby rozbij go na mniejsze bloki.

Pamiętaj też, żeby pogrubić kluczowe informacje, stosuj również kursywę, podkreślenia i wypunktowania. Dzięki temu wskażesz czytelnikom, na które fragmenty powinni zwrócić szczególną uwagę. Takie działania pozwalają wyróżnić także ważne słowa kluczowe, co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie stron.

Copywriting SEO – dóbr słów kluczowych

W pozycjonowaniu ważną rolę odgrywają frazy kluczowe, które należy wpleść w tytuł, nagłówki i teksty w sposób maksymalnie naturalny. Podczas wyszukiwania możesz skorzystać z darmowych i płatnych narzędzi, takich jak na przykład:

  • Google Keyword Planner,
  • Keyword Tool,
  • Answer The Public,
  • Semstorm,
  • Senuto.

Dzięki nasyceniu ważnymi frazami kluczowymi wszystkich tekstów na pewno poprawisz widoczność strony w wynikach wyszukiwania, Pamiętaj jednak, że nie możesz przesadzić! Zbyt duże zagęszczenie słów kluczowych sprawia, że teksty stają się mało czytelne zarówno dla odbiorców, jak i wyszukiwarki. 

Zastanawiasz się, jak zoptymalizować teksty na stronę internetową? Odmieniaj frazy kluczowe, a także stosuj synonimy, słowa bliskoznaczne i powiązane z daną tematyką. Takie działanie docenią nie tylko czytelnicy, lecz także roboty wyszukiwarki. 

Linkowanie w treściach – kluczowy element pozycjonowania

Aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po stronie, wprowadź linkowanie wewnętrzne. W tym celu zamieszczaj w tekstach SEO odnośniki do innych artykułów powiązanych tematycznie. Możesz je ukryć w anchorach, najlepiej w postaci słów kluczowych. Dzięki temu czytelnicy znajdą niezbędne informacje na Twojej stronie.

Copywriting SEO kładzie też nacisk na linkowanie zewnętrzne, polegające na pozyskiwaniu linków z wartościowych stron. Aby je zdobyć, możesz publikować merytoryczne artykuły sponsorowane na forach tematycznych, blogach czy serwisach tematycznych, nasycone ważnymi dla biznesu frazami kluczowymi. 

Copywriting SEO – postaw na oryginalność!

Nie kopiuj ani nie przepisuj cudzych tekstów! To podstawowy błąd niedoświadczonych copywriterów. Przez to stracisz wiarygodność w oczach czytelników i przede wszystkim nie wypozycjonujesz swojej strony www. Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za przygotowywanie unikalnych tekstów, to skorzystaj z pomocy doświadczonego copywritera lub usług SEO w dobrej agencji interaktywnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + osiemnaście =