Co zrobić, kiedy we wnętrzu samochodu brzydko pachnie?

Co zrobić, kiedy we wnętrzu samochodu brzydko pachnie?

Wsiadasz do swojego samochodu i czujesz charakterystyczny odór gnijących dywaników? A może włączyłeś klimatyzację i zamiast świeżego powietrza, dociera do Ciebie zapach stęchlizny? Jeśli zauważasz, że wnętrze auta dziwnie pachnie – pora działać! Pozostawienie problemu bez rozwiązania z pewnością nie przyniesie poprawy sytuacji. Podpowiadamy, jakie kosmetyki samochodowe pomogą Ci doprowadzić pojazd do czystości i pozbyć się uciążliwego zapachu.

Co jest przyczyną brzydkiego zapachu w aucie?

O powodach powstawania nieprzyjemnych zapachów w aucie można by napisać całą książkę. Nie da się wyeliminować wszystkich przyczyn za pomocą uniwersalnego środka. Do samochodu dociera bowiem wiele substancji i zanieczyszczeń z zewnątrz, które razem tworzą niezbyt przyjemną dla węchu mieszankę.

Jeśli więc wertujesz oferty sklepów online w poszukiwaniu kosmetyków samochodowych, musisz w pierwszej kolejności zidentyfikować źródło problemu. Podpowiadamy, jakie czynniki zdecydowanie najczęściej odpowiadają za odór w samochodzie:

 • palenie papierosów (otwieranie okien niewiele tu zmienia!),

 • zalegające pozostałości po produktach spożywczych konsumowanych w pojeździe,

 • przewożenie źle zabezpieczonych owoców i warzyw w bagażniku samochodowym,

 • nagromadzenie dużej ilości wilgoci (szczególnie dotkliwe w sezonie zimowym),

 • nieregularne wymiany filtra kabinowego,

 • zapach pozostawiony przez zwierzęta domowe.

Jeśli prewencja zawodzi, trzeba zmierzyć się z problemem wykorzystując odpowiednie środków chemiczne. Wybierz kosmetyki samochodowe przeznaczone do walki z daną sytuacją, a uzyskasz długotrwały efekt.

Jakie kroki należy podjąć, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w samochodzie?

Chcesz wiedzieć, jakie kroki warto podjąć przy próbach eliminacji uciążliwych zapachów? Przygotowaliśmy dla Ciebie checklistę, która pomoże wygrać walkę ze smrodem w samochodzie:

 • przejrzyj wszystkie zakamarki i wyrzuć znajdujące się tam śmieci,

 • podnieś dywaniki kierowcy i pasażerów,

 • nałóż specjalistyczne kosmetyki samochodowe na tapicerkę i dokładnie ją umyj,

 • wymień filtr kabinowy,

 • odkurz całe wnętrze,

 • użyj szczoteczki do oczyszczenia kratek wentylacyjnych i wpuść do środka dedykowany preparat,

 • umieść syntetyczny zapach do samochodu w otwartym miejscu.

Wykonanie powyższych czynności powinno przynieść spodziewane efekty. W przypadku bardzo starych zabrudzeń, należy powtórzyć konkretne etapy aż do uzyskania poprawy. Kluczem do sukcesu jest korzystanie z wysokiej jakości kosmetyków samochodowych, które znajdziesz w sklepie Moje Auto.

Długotrwały efekt świeżości dzięki sprawdzonym zapachom samochodowym

Spośród wielu polecanych kosmetyków samochodowych, zapach do samochodu należy do najważniejszych elementów wyposażenia każdego kokpitu. Jego funkcje koncentrują się na neutralizacji nieprzyjemnej woni i utrzymania efektu świeżości po kompleksowym czyszczeniu.

Odwiedź stronę www.moje-auto.pl i wybierz sprawdzone kosmetyki samochodowe. Poświęć nieco czasu na sprzątanie wnętrza, a uzyskasz zdrowe warunki jazdy i uwolnisz się od trudnego do zniesienia odoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =